Vi som jobbar här

Sollentuna, Stockholm

Vi som jobbar här

Michelle Eng Medin
Studie- och Yrkesvägledare Vux Sollentuna
08 – 120 230 42
syv.sollentuna@consensum.se

Maggie Lund
Administratör Vux Sollentuna
076 – 213 24 71
maggie.lund@consensum.se

Mikael Tolfström
Administratör Vux Sollentuna
08 – 120 230 47
mikael.tolfstrom@consensum.se

Charlotte Malik Strååt
Specialpedagog/Bitr. rektor
08 – 120 472 65
charlotte.straat@consensum.se

Lena Asplund
Rektor
lena.asplund@consensum.se

Ann Sjöblom
Yrkeslärare Vård och Omsorg
08 – 120 993 58
ann.sjoblom@consensum.se

Susanne Bretz
Yrkeslärare Vård och Omsorg
08 – 120 230 46
susanne.bretz@consensum.se

Vladimir Fuentes
Yrkeslärare Barn och Fritid
08 – 120 993 55
vladimir.fuentes@consensum.se

Malin Bejhed
Yrkeslärare Vård och Omsorg
08 – 120 471 70
malin.bejhed@consensum.se

Samuli Pärssinen
Lärare
08 – 120 471 77
samuli.parssinen@consensum.se

Erna Celik
Ansvarig för uppdragsutbildningar/lärare
08 – 120 471 73
erna.celik@consensum.se

Niclas Sundberg
Yrkeslärare Barn och Fritid
niclas.sundberg@consensum.se

Jannica Gredin
Vårdlärare
08 – 120 472 75
jannica.gredin@consensum.se

Gustaf Erici
Lärare i svenska och samhällskunskap
08 – 120 993 54
gustaf.erici@consensum.se

Noah Nord
noah.nord@consensum.se

Consensum VUX Stockholm Sollentuna
Aniaraplatsen 2, 2 tr
191 47 Sollentuna
Tel: 076-213 24 71
vux.sollentuna@consensum.se

Nyheter

Glad första advent!

Nu har julstämningen hittat till Consensum Sollentuna Vux. Här har vi även fått med två glada BF- elever!

 

Glöm inte söka. Vi hjälper dig!

Välkommen till Sollentuna.
Öppet hus 6 november kl 13-16, vi hjälper dig med ansökningen och bjuder på fika!

För att starta din utbildning den 7 januari 2019 måste du söka senast den 11:e november 2018.
Hoppas vi ses.

 

God Jul & Gott Nytt År!

Önskar Consensum Sollentuna Vux!
Här är bilder från avslutningen för barn- och fritidsklassen med mycket god mat från julknytis och sedan en massa musik och dans med elever och lärare!

Fler nyheter

Kalender

7 Januari

Kursstart 7 januari 2019

Kursstart
Läs mer
6 November

Öppet hus

Öppet hus
Läs mer
15 Oktober

Kursstart

Nya kurser i Barn och fritid samt Vård och omsorg startar. Sök senast 19/8.
Läs mer
Kalender

Kontakt

Consenum VUX skola finns i charmiga lokaler i Sollentuna centrum.


Consensum VUX Sollentuna
Aniaraplatsen 2, 2 tr
191 47 Sollentuna

vux.sollentuna@consensum.se
Tel: 076-213 24 71
Telefontid: Måndag-Fredag 9-16

Vår personal
Vi jobbar här Sollentuna

Vi som jobbar här

Är du nyfiken på lärarna och personalen på skolan? Här får du veta mer om oss, välkommen att skriva ett mail om du har frågor!

Vår personal

Youtube

Så tycker våra elever

"Jag tycker att vi har den bästa skolan I hela Sverige. Lärarna är väldigt duktiga, de förklarar tills du förstår, vi får låna böcker och vi får frukost varje morgon med frukt. Jag är jättenöjd."
Isatou, Consensum VUX
"Jag har alltid drömt om att jobba på sjukhuset. Gissa om jag blev glad när jag blev erbjuden arbete där jag gjorde min praktik."
Camilla, Consensum VUX
"Jag trodde inte att jag skulle kunna studera efter alla dessa år, men det flexibla sätt som Consensum lägger upp studierna på passade mig perfekt. Plötsligt kändes det som att jag faktiskt kunde …"
Lisbeth, Consensum VUX
Företag & Kommuner

Uppdragsutbildning

Ge din personal utbildning! Vi utbildar din personal inom Vård och omsorg både inom den privata eller kommunala sektorn. Du bestämmer själv hur ni vill lägga upp utbildningen. Våra utbildningar vänder sig till personal som redan arbetar inom vård och omsorg men utan formell utbildning. Deltagarna får betyg inom ramen för Consensums betygsrätt.

Läs mer