Kontaktinformation

Kontaktinformation

Har du frågor och funderingar är du alltid välkommen att kontakta oss!

Besöksadress

Aniaraplatsen 2, 2 tr
191 47 Sollentuna

Kontaktinformation

Tel: 08 - 120 230 46

E-post: info@consensum-vux.se


Medarbetare

Michelle Eng Medin
Studie- och Yrkesvägledare Vux Sollentuna
08 – 120 230 42
syv.sollentuna@consensum.se

Maggie Lund
Administratör Vux Sollentuna
076 – 213 24 71
maggie.lund@consensum.se

Charlotte Malik Strååt
Specialpedagog/Bitr. rektor
08 – 120 472 65
charlotte.straat@consensum.se

Lena Asplund
Rektor
lena.asplund@consensum.se

Ann Sjöblom
Yrkeslärare Vård och Omsorg
08 – 120 993 58
ann.sjoblom@consensum.se

Susanne Bretz
Yrkeslärare Vård och Omsorg
08 – 120 230 46
susanne.bretz@consensum.se

Vladimir Fuentes
Yrkeslärare Barn och Fritid
08 – 120 993 55
vladimir.fuentes@consensum.se

Malin Bejhed
Yrkeslärare Vård och Omsorg
08 – 120 471 70
malin.bejhed@consensum.se

Samuli Pärssinen
Lärare
08 – 120 471 77
samuli.parssinen@consensum.se

Erna Celik
Ansvarig för uppdragsutbildningar/lärare
08 – 120 471 73
erna.celik@consensum.se

Niclas Sundberg
Yrkeslärare Barn och Fritid
niclas.sundberg@consensum.se

Jannica Gredin
Vårdlärare
08 – 120 472 75
jannica.gredin@consensum.se

Gustaf Erici
Lärare i svenska och samhällskunskap
08 – 120 993 54
gustaf.erici@consensum.se

Noah Nord
Svenska och samhällskunskap
noah.nord@consensum.se

Distansutbildning nära dig

Distansutbildning nära Dig

  • Kursstart och slutprov förläggs nära din hemort så
    du slipper resa.
  • Du får låna kurslitteratur under din utbildning
  • Vår lärplattform ”LäraNära” är lätt att använda.
  • Våra engagerade lärare finns där för dig när du behöver stöd och handledning.
Läs mer
Utbildningar för dig som vill jobba med människor

Utbildningar för dig som vill jobba med människor

Consensum vuxenutbildning i Stockholms län erbjuder spännande utbildningar för dig som vill arbeta med människor, inom yrken där det råder stor efterfrågan på personal.

Läs mer